Akçakale Süleyman şah İlkokulu Tarafından 15 Temmuz’da Yaşanan Darbe Girişiminde Hayatını Kaybeden Şehitler İçin Anma Programı Düzenlendi.
 
15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Programına Akçakale Kaymakamı Eyüp FIRAT, İlçe Emniyet Müdürü Mahmut ÇETİN, Milli Eğitim Müdürü Halil TEKYILDIZ, Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Ömer AY, Kıbrıs Gazileri, Ak Parti İlçe Başkanı İbrahim YILDIK, Okul Müdürleri ve Öğrenciler katıldı.
 
15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Programı1 dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, Şehitler, Vatan ve Milletin selameti için Kur’an-ı Kerim okundu akabinde 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili slayt gösterimi sunuldu ve öğrenciler tarafından şiirler okundu.
 
Programda konuşan Kaymakam Eyüp FIRAT; “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma programı kapsamında bir araya geldiklerini belirterek, “15 Temmuz gecesi; Millet olarak takdire şayan bir güç gösterdik. Ben İlçe Kaymakamı olarak özelikle Akçakale de ve Akçakale’li hemşerilerimin bulunduğumuz bu okul bahçesi olmak üzere sadece Akçakale’ye, Şanlıurfa’ya Türkiye’ye değil Dünyaya gürbi seda ile demokrasi aşkımızı, Ülke sevgimizi, Millet sevgimizi gösterdik. FETÖ denen terör örgütüne, din istismarcılarına bu milletin bir olduğunu,  tek vücut olduğunda neler yapabileceğini gösterdik. Eğitim ve Öğretim yılının ilk günlerinde bu bilinci çocuklarımıza aşılayan öğretmen arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum.” Dedi.
 
 Kaymakam FIRAT, Her yıl 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü düzenleyeceğiz ve böylece demokrasi şehitlerimizin hatıralarını gelecek nesillere aktaracağız diyerek, 2016-2017 Eğitim ve Öğretim yılının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Dedi.
Programının ardından 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitlerimiz konulu resim sergisi gezildi.
 
Kaymakam Eyüp FIRAT yaklaşık 200 öğrenciye oyuncak ve kırtasiye malzemesi dağıtarak çocukları sevindirdi.