29 Ekim Cumhuriyet bayramı ve Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 94. Yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de coşkuyla kutlandı.
        Çelenk Sunma Töreni, 28 Ekim 2017 Cumartesi  günü saat 13.00 İlçe Kaymakamımız Hamza ÖZER, Garnizon Komutanımız Piyade Personel Yarbay Ufuk KÜÇÜK, Belediye Başkanı Abdülhakim AYHAN, Cumhuriyet Başsavcısı Samet Can ACAR, Kamu Kurum Amirleri Siyasi Parti Temsilcileri ve Sivil Toplum Kuruluş yetkilileri, saygıdeğer Akçakale Halkı ve Kıymetli Öğrencilerimizin Katılımları ile Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı.
Program kapsamında 29 Ekim Pazar günü İlçe Kaymakamlık makamında tebrikler kabul edildi ve ardından Kutlama Töreni için Kapalı Spor Salonuna geçildi. İlçe Kaymakamımız , İlçe Belediye Başkanı ve Garnizon Komutanı ile birlikte törene katılanların ve halkın bayramını kutladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından İlçe Kaymakamımız Sayın Hamza ÖZER günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Programda folklor gösterilerine, şiirlere ve  anaokulu öğrencilerinin müzikli gösterilerine yer verildi.
        Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon dallarında yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Program resmi geçit töreni ile son buldu.