19 Eylül Gaziler Günü Akçakale Hükumet Konağı önünde düzenlenen törenle kutlandı.
 
Atatürk büstüne çelenk sunumunun ardından bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, Gaziler ilçe Kaymakamı Sayın Hamza ÖZER’i makamında ziyaret ettiler.
 
        19 Eylül Gaziler Günü Programına Akçakale Kaymakamı Hamza ÖZER, 2’inci Tabur Komutanı Ufuk KÜÇÜK, Akçakale Belediye Başkanı Ecz. Abdulhakim AYHAN, Akçakale Cumhuriyet Başsavcısı Samet Can ACAR, Kurum Amirleri, Gaziler, Muhtarlar, Öğretmenler, Öğrenciler ve Vatandaşlar katıldı.
 
        Gaziler Günü dolayısıyla Kaymakam Sayın Hamza ÖZER yaptığı açıklamada; Devletimizin ve Milletimizin bekası uğrunda büyük fedakârlıklar göstererek, bir insanın dünyada erişebileceği en yüksek iki makamdan birine erişmiş gazilerimiz, bağımsızlığımızın, egemenliğimizin, milli birliğimizin ve beraberliğimizin en kıymetli simgeleridir.
 
        Vatanımız uğruna canı pahasına mücadele eden gazilerimizi hiçbir zaman unutmayan millet ve devletimiz, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün imkânlarıyla, iftihar kaynağımız olan gazilerimizin ve şehit yakınlarımızın yanında olacaktır. Vatanı için canı pahasına savaş veren üzerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getiren gazilerimizi saygı ile anıyor, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Dedi.
 
Törenin ardından, Akçakale Kaymakamı Hamza ÖZER, Gaziler Günü vesilesiyle şehit aileleri ve gazilerin onuruna, Şehit yakınları ve gaziler ile birlikte akşam yemeğinde bir araya geldi.