Akçakale Kaymakamı Selçuk Yosunkaya, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 102’inci yıldönümü ile ilgili mesaj yayımladı.
 
Akçakale Kaymakamı Selçuk Yosunkaya; Dünya tarihini ve masa başında yapılan hesapları değiştiren bu zafer aynı zamanda milli mücadelenin de ilk kıvılcımı ve şahlanan bir milletin hür yaşama aşkının ibret verici ve destansı bir mücadelesidir.
 
Kaymakam Yosunkaya; Dünyaya "Çanakkale Geçilmez" diyerek tarihin akışını değiştiren şanlı ecdadımızın bu sarsılmaz inancı ve mücadelesi sonucu evlatları olarak bugün bizler, bu topraklar üzerinde geleceğe yürümekteyiz. Vatan savunmasının en güzel örneğini teşkil eden bir kahramanlık destanı olan 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102’inci yıl dönümünü kutlamaktayız.
 
Kaymakam Yosunkaya; Bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizin bize bıraktıkları değerli mirası daha ileriye götürebilmek için bizlere düşen görevler vardır. Başta ülkenin ve milletin bölünmez bütünlüğünü korumak ayrıştırıcı ve huzur bozucu tutum ve davranışlara mahal vermemek ve şehitlerimizin geride kalan ailelerine ve gazilerimize devlet olarak sahip çıkmaktır. Bize mukaddes bir vatan emanet eden tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm isimsiz kahramanlarımızı rahmetle ve şükranla anıyoruz. Ruhları şad olsun. Dedi.