Akçakale Kaymakamı Selçuk Yosunkaya İlçeye bağlı mahalle sakinleri ve okulları ziyaret etti.
Akçakale Kaymakamı Selçuk Yosunkaya, Pekmezli, Akçalı, Gölbaşı, Büyüktokaç, Narlıova ve Kılıçlı kırsal mahallelerinin sakinleriyle bir araya gelerek istek ve taleplerini dinledi.
Kaymakam Yosunkaya, mahallelerde bulunan okullarda denetim ve incelemelerde bulunarak okulların son durumları hakkında okul müdürlerinden bilgi aldı.
 
Kaymakam Yosunkaya, Sınıfları tek tek gezerek öğrencilerle sohbet edip yakın ilgi gösterdi. Daha sonra Kaymakam Yosunkaya ve Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan öğrencileri sevindirerek çeşitli hediyeler verdiler.
Okullarda bulunan öğretmenlerle toplantı yapan Kaymakam Yosunkaya, Eminim ki öğrencilerimizle ilgi ve alakanız çok iyi ancak, önümüzde öğrencilerimizin sınavları olacak inşallah sınavlarında sizlerin büyük katkısıyla başarılı olacaklarına inanıyorum. Eğitim aldıkları süre boyunca burada sizleri görüyorlar sizleri örnek alıyorlar. Okul dışında da sizleri farklı görüyorlar. Bu öğrencilerimizin Milli ve manevi değerlerinin içerisinde yetiştirilmeleri çok önemli. Kötü davranışlardan ve kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak ve alıkoyacak olan yine inanıyorum ki sizlersiniz. Burada vereceğiniz nasihatlerle ve göstereceğiniz doğru yollarla, gençlerimizin daha iyi bir şekilde yetişmeleri ve geleceğimiz Türkiye’sinin gençlerini yetiştireceğinize şüphem yoktur. Sizlere çok büyük görev düştüğünü hatırlatmak istiyor ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Dedi.  
 
Mahalle gezilerinde Muhtarlar ve mahalle sakinleriyle bir araya gelen Kaymakam Yosunkaya mahalle sakinlerinin istek ve taleplerini dinleyip not aldıktan sonra şunları kaydetti; 3 ay önce göreve başladığımızda bizleri ziyaret eden muhtarlarımıza iade-i ziyaret gerçekleştirmek istedik, ayrıca mahallelerimizi gezerek burada istek ve taleplerini dinledik ve notlarımızı aldık. Kaymakam Yosunkaya, "Bu ziyaretlerle; hem vatandaşlarımızla bir araya gelmeyi hem de sıkıntıları yerinde tespit etmeyi amaçladık. İnşallah tespit ettiğimiz sorunları en kısa sürede çözüp, mahalle sakinlerimizin taleplerini imkanlar dahilinde yerine getireceğiz" dedi.
 
Mahalle ve Okul gezilerine Akçakale Kaymakamı Selçuk Yosunkaya’nın yanı sıra, Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan, İlçe Jandarma Komutanı Onur Çark, Milli Eğitim Müdürü Halil Tekyıldız ve Yazı İşleri Müdürü Ahmet Alptekin eşlik etti.