Akçakale Belediyesi yeni hizmet binası, engeliler merkezi ve çocuk kreşinin temelinin atıldığı törene; Şanlıurfa Vali Yardımcısı Fatih Çelikkaya, Akçakale Kaymakamı Selçuk Yosunkaya, Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan’ın yanı sıra Şanlıurfa İl Protokolü, İlçe Protokolleri, STK temsilcileri ve Vatandaşlar katıldı.
 
Törende konuşan Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan; Halkımıza daha sağlıklı bir ortamda hizmet edebilmek için yeni bir hizmet binası yapılması gerektiğine karar verdik. Akçakale’mize yakışır bir bina olması için çok titiz davrandık. 4 bin 600 metrekare alan üzerine inşa edilecek hizmet binamızın yanı sıra çocuk kreşi ve Engelli vatandaşlarımıza da, Engelli Merkezide yapılacağını ifade ederek, İlçe Emniyet Müdürlüğüne ve İlçe Jandarma Komutanlığına  iki hizmet aracıda hibe ettik. Dedi.
 
Akçakale Kaymakamı Selçuk Yosunkaya ise; Bu gün temel atma törenini gerçekleştirdiğimiz bu bir birinden önemli eserlerin Akçakale’mize hayırlar getirmesini ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. İnşallah en kısa sürede temel attığımız gibi açılışını da hep birlikte, siz kıymetli misafirlerimiz ve Akçakale’li hemşerilerimiz ile birlikte hayata geçirmeyi diliyorum. Sayın Belediye Başkanımız Abdulhakim Ayhan’a da hassaten teşekkür etmek istiyorum. Hem İlçe Emniyet müdürlüğümüze hem de İlçe Jandarma Komutanlığımıza iki adet araç hibe ettiler. Ben tekrardan temelini atacağımız hizmetlerin bir kez daha hayırlara vesile olmasını diliyorum. Dedi.
 
Şanlıurfa Vali Yardımcısı Fatih Çelikkaya; Aranızda bulunmanın mutluluğu içerisindeyim. Akçakale ilçemize ve hemşerilerimize yapılan bu projeler şimdiden hayırlara vesile olmasını diliyorum. İlçemizin eksiği olan çocuk kreşinin tespiti ve yapılması güzel bir gelişme oldu kanaatindeyim. Ayrıca bu hafta Engelliler Haftası olması münasebetiyle, Engelli Kültür Merkezi temelinin de atılıyor olması sevindirici. Engelli kardeşlerimize de şimdiden hayırlı olsun. Dedi. 

Hibe edilen araçların anahtar teslimini, İlçe Emniyet Müdürü Şaheser Alaca'ya, Şanlıurfa Vali Yardımcısı Fatih Çelikkaya, İlçe Jandarma Komutanı Onur Çarka ise Akçakale Kaymakamı Selçuk Yosunkaya teslim etti.
 
Konuşmaların ardından temeli atılan tesislerin 6 ay içerisinde tamamlanmasının hedeflendiği bildirildi.