Akçakale Kaymakamı Selçuk Yosunkaya 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayarak, tüm kadınların, kadınlar gününü kutladı.
 
Akçakale Kaymakamı Selçuk Yosunkaya yayımladığı mesajda; "Kurtuluş Savaşı'nda sırtında top mermisi taşıyan Nene Hatun'ların, Fatma Bacı'ların, Ayşe Ana'ların torunlarını günümüzde Türkiye'yi ve Cumhuriyet'i aydınlık yarınlara taşımanın çabası içerisinde görmenin gurur ve onurunu yaşıyoruz.
 
Kaymakam Yosunkaya Türk kadını; Anne, eş ve kardeş gibi en yüce unvan ve değerleri uhdesinde barındıran kadınların eğitimli, açık fikirli, düşünen, sorgulayan, üretime ve yönetime aktif bir şekilde katılan bireyler olmaları, ülkemizin aydınlık geleceği açısından son derece önemlidir. Ailenin ve toplumun gelişimi ve refah düzeyinin yükseltilmesi için çaba gösteren birlik, beraberlik ve dayanışma duygularımızı her zaman canlı tutan kadınlarımızı, yaşamın her gününde ve anında onları sevdiğimizi, saydığımızı ve önemsediğimizi göstermeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyor; sevgi ve saygılarımı sunuyorum." Dedi.